Nemokiems fiziniams asmenims – naudinga skelbti bankrotą

Nemokus fizinis asmuo tokiu laikomas atveju, kai nebe sugeba gražinti skolų, kreditų. Praterminuotos gražinimo sutartys, uždelsti skolų gražinimo terminai yra pasibaigę ir bendras įsiskolinimas 25 kartus viršija Valstybės nustatytą minimalaus atlyginimo sumą. Fizinio asmens bankrotas yra Valstybės pagalba tiems, kurie nebepajėgia grąžinti kredito ar skolų ir nori jomis nusikratyti.

Nemokiems fiziniams asmenims

nemokiems fiziniams asmenims

Galimybė skelbti bankrotą fiziniams asmenims Lietuvoje atsirado 2013 metais, kai įsigaliojo fizinių asmenų bankroto įstatymas. Pavasarį įsigaliojus bankroto įstatymui, per likusį 2013 metų laikotarpį, prašymus bankrutuoti, teismui padavė daugiau nei šimtas asmenų. Kadangi tik teismas gali priimti sprendimą leisti asmeniui bankrutuoti ar ne, nusidriekė procesinės eilės. Pasak bankroto departamento, iki šių metų vidurio, bankrutuoti buvo apsisprendę net 2067 fiziniai asmenys, daugiau nei virš 300 asmenų, bankroto bylos jau baigtos.

Naudinga pasidomėti:

Kada fizinis asmuo gali skelbti bankrotą?

Aukščiau jau minėjome, kad su finansiniais sunkumais susidūrę asmenys, kurių skola viršija daugiau nei 9500 eurų, gali kreiptis į teismą su prašymu bankroto paskelbimui. Ir įsigaliojusi teismo nutartis pradeda saugoti fizinį asmenį nuo bet kokio kreditorių teisinio įsikišimo. Prasideda civilizuotas fizinio asmens bankrotas. Tam, kad procesas vyktų sklandžiai ir tiek bankrutuojantis asmuo, tiek kreditoriai žinotų savo finansines ribas, teismas savo nutartimi patvirtina bankrutuojančių asmenų sąžiningo mokumo atstatymo planą. Toks planas būna sudaromas iš anksto nustatant bankrutuojančio asmens būtinųjų lėšų per mėnesį dydį. Kita suma yra pervedama bankroto administratoriui į nurodytą sąskaitą ir būna paskirstoma kreditoriams. Dar 2013 metais įsigaliojusiame įstatyme, bankroto procedūra buvo skelbiama penkeriems metams. Prasidėjus procesams ir pastebėjus trūkumams, papildžius jį, 5 metų laikotarpis buvo sumažintas iki 3. Maksimalus terminas 3 metai ar šiek tiek mažiau, terminą taip pat nustato teismas, atsižvelgdamas į asmens finansinę padėtį, vedęs ar ne, turi vaikų ar ne ir ar turi nekilnojamo turto, kurį pardavus galima padengti visą arba dalį įsiskolinimų.

Yra ir atvejų, kuriais bankrutuoti asmenis neleidžiama. Kokie jie?

Nors bankroto fiziniams asmenims yra apibrėžęs skolos dydį, kada asmuo gali prašyti skelbti bankrotą, visgi yra atvejų, kuriais bankrotas skelbiamas nebus. 2013 metų įstatyme dar buvo laisviau, bet po pataisų priėmimo, bankrutuoti negali įsiskolinimų dėl alimentų turintys asmenys, gavę baudų už kūno sužalojimus ar tam tikrą nusikalstamą veiką. Nesąžiningi asmenys, kuriuos tokiais pripažįsta teismas bankrutuoti negali. Retkarčiais ir neapgalvotai, į tokių asmenų sąrašą patenka ir neapgalvotus veiksmus atlikę asmenys. Asmens bankrotas nebus skelbiamas, jei prieš skelbiant apie finansinius sunkumus ir nemokumą, fizinis asmuo pardavė turėtą turtą tik savo naudai ir su kreditoriais neatsiskaitė. Tokį veiksmą teismas gali traktuoti kaip piktybinį ir nesąžiningą kreditorių atžvilgiu ir neleisti skelbti bankroto. Todėl visada pasikonsultuokite su savo bankroto administratoriumi, kuris nuo pat pradžių iki užbaigimo prižiūrės asmenų įsipareigojimų vykdymą.

UAB Centrinis bankroto biuras LT buvo bendrovė, kuri pirmoji padėjo teikti pagalbą fiziniams asmenims ir jų klientas buvo pirmasis asmuo Lietuvoje paskelbęs bankrotą kaip fizinis asmuo. Įmonės vadovas Vidmantas Švažas yra ne tik vadovas, bet ir bankroto administratorius, jo stažas bankrotų bylose yra daugiau nei 15 metų. Todėl klausimų turintys ir bankrutuoti neapsisprendžiantys asmenys gali prašyti atsakyti į rūpimus klausimus, padėti iškelti bankroto bylą ir sėkmingai ją užbaigti.

Kontaktai:

UAB Centrinis bankroto biuras LT

Tel. +37064511169 (taip pat galima pasiskambinti Viberunnamed programėle )

centrinisbankrotobiuras@gmail.com

Internetinis puslapis: Fizinioasmensbankrotas.lt

Dirba visoje LIETUVOJE

Adresai:

Vilniuje:  A.Vivulskio g. 7 – 414, LT 03162, Vilnius Darbo laikas: 9:00 – 18:00. Pirm – Penk.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *